Wycieczki

Zapraszamy na wycieczki

Oferujemy Państwu wycieczki organizowane dla grup i dla osób indywidualnych. Nasze wycieczki są organizowane z przewodnikiem o dużym doświadczeniu oraz  posiadającym bogatą wiedzę historyczną.

Serdecznie Zapraszamy !!!

 • Wycieczka autokarowa do AUGUSTOWA:

Augustów – żeglarska stolica Mazur, miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, siedziba powiatu augustowskiego i gminy wiejskiej Augustów.

Rejs statkiem żeglugi augustowskiej po jeziorach i Kanale Augustowskim na trasie Port Śluza Przewięź – Studzienniczna, Klasztor Kamedułów na Wigrach. Trasa wiedzie przez śluzy Przewięź, Swoboda do Gorczycy, gdzie kończy się Szlak Papieski. Podczas wycieczki pasażerowie uczestniczą w śluzowaniu, mogą również zobaczyć Sanktuarium Maryjne w Studziennicznej – gdzie Papież modlił się w kaplicy – i pomnik Jana Pawła II usytuowany nad brzegiem jeziora Studzienniczne, ze słynnymi słowami „Byłem tu wiele razy, ale jako Papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

W programie:

 • rejs gondolami po Dolinie Rospudy rozciągającej się na terenie Puszczy Augustowskiej, zwiedzanie miasta i portu w Augustowie.
 • rejs statkiem Szlakiem Jana Pawła II, zwiedzanie miasta i portu w Augustowie, Studzienniczna.

                    

 • Wycieczka autokarowa do EŁKU:

Ełk – miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Największe i najludniejsze miasto na Mazurach oraz główny ośrodek przemysłowy i kulturalny w regionie.

W programie:

 • zwiedzanie miasta, spacer promenadą

           

 • Aqua Park Wodny –Kompleks basenów w EŁKU

Znajduje się tu:

– basen sportowy;
– basen rekreacyjny z podświetlaną taflą wodną wyposażony w kurtynę wodną,    tryskacze rurowe, hydromasaże ścienne i denne, przeciwprądy, dziką rzekę, grzybek wodny, zjeżdżalnię dziecięcą;
– zjeżdżalnię rurową o długości 106 metrów;
– Fitness Club;
– jakuzzi 5-osobowe;
– sauna;
– solarium;
– Świat Dziecka – sale zabaw dla najmłodszych;
– gabinety rehabilitacyjne (elektroterapii, magnetoterapii, hydroterapii).

Jeśli chcesz wyrzeźbić sylwetkę i poprawić sobie samopoczucie, nie wyciskając siódmych potów, wybierz się na aqua aerobik. Na ełckim basenie już od kilku lat można gimnastykować się w wodzie. Kilkanaście pań w różnym wieku przychodzi tu co tydzień. Uczestniczki przy dźwiękach muzyki zaczynają naśladować instruktorkę, która, stojąc przy basenie, wykonuje różne ćwiczenia. Nie są one skomplikowane, bo woda stawia opór i ruchy osób ćwiczących w wodzie są stosunkowo wolniejsze niż na powierzchni.

             

 • Wycieczka do GIERŁOŻY i ŚW. LIPKI

Zwiedzanie „ Wilczego Szańca”, Kwatery  Hitlera, zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce oraz koncert organowy – W samym sercu Mazur znajdują się  porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Zamaskowane miasteczko w lesie  – 200 budynków: schrony, baraki,  2 lotniska, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, oraz dwie centrale dalekopisowe.

 W skład kompleksu klasztornego wchodzi bazylika, krużganki i dom zakonny ojców jezuitów. Na kościelny dziedziniec wchodzi się przez barokową bramę z pierwszej połowy XVIII wieku. W bazylice możemy podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721r. Na ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Warto zobaczyć oszałamiające wyposażenie świątyni. Ołtarz główny i boczne, kunsztownie wykonane tabernakulum, organy, freski w kościele i krużgankach, piękną kutą bramę i inne liczne dzieła artystycznego kowalstwa, rzeźby wykonane z drewna i kamienia, obrazy na płótnie oraz wyroby złotnicze. Słynna brama składa się z precyzyjnie odtworzonych z blachy splecionych ze sobą liści akantu. W nawie głównej znajduje się imitacja legendarnej lipy, w której umieszczono figurkę Matki Boskiej wykonaną ze srebrnej blachy w 1652 r. Barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721 r. Krótki koncert oraz robiący duże wrażenie pokaz ruchomych figur ozdabiających instrument.

            

 • Wycieczka do GIŻYCKA, TWIERDZA BOJEN, PORTU JACHTOWEGO

W Giżycku najciekawszym zabytkiem jest twierdza Boyen, zbudowana w połowie XIX w. i będąca wówczas istotnym elementem obrony Prus Wschodnich. Kształtem przypomina sześcioramienną gwiazdę (gdzie każde ramię to bastion), zbudowaną z czerwonej cegły i głazów, otoczoną dodatkowo wałem ziemnym. Wysoki na 5 m mur ciągnie się na długości ponad 2 km, a wejść strzegą bramy. Najważniejsza z nich, Giżycka, ma neogotycki charakter. Nawet dziś całość robi wrażenie miejsca trudnego do zdobycia, co zresztą udowodniono w czasie I wojny światowej. Twierdza jest dobrze zachowana, a w jej wnętrzach mieszczą się: muzea (twierdzy oraz mazurskiej fauny i flory), schronisko młodzieżowe i rozmaite stowarzyszenia. Jest tu także amfiteatr, w którym latem organizowane są imprezy kulturalne, w tym koncerty szantowe (Szanty w Giżycku). Aby ułatwić komunikację między miastem a twierdzą, w 2. połowie XIX w. zbudowano most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. Działa on do dziś. Inną atrakcją Giżycka jest wieża ciśnień z 1900 r., która służyła miejskim wodociągom przez 97 lat. Dziś na jej najwyższej kondygnacji znajdują się kawiarnia i muzeum. Zamontowano także lunety, dzięki którym można oglądać okolicę. Położenie miasta między dwoma jeziorami czyni je ważnym ośrodkiem sportów wodnych. Można tu pływać i żeglować (także zimą – na bojerach).

                 

 • Wycieczka do TWIERDZY OSOWIEC

Twierdza Osowiec (ros. Крепость Осовец) – twierdza z drugiej połowy XIX wieku, położona na terenie osady Osowiec-Twierdza należącej do gminy Goniądz w powiecie monieckim w Polsce, znana z 6,5-miesięcznej obrony podczas I wojny światowej. Na początku XX wieku zaliczana do najnowocześniejszych twierdz świata[1]. Nigdy nie została zdobyta

 Twierdza Osowiec to najcenniejszy, obok kanału Augustowskiego, obiekt zabytkowy na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Twierdza została usytuowana na jedynej przeprawie przez bagna biebrzańskie, w zwężeniu doliny Biebrzy. W przeszłości miała ona duże znaczenie strategiczne. Była bowiem ważnym elementem zespołu umocnień broniących zachodnich granic imperium rosyjskiego.

W skład twierdzy wchodziły 4 forty: Centralny – fort nr 1, Zarzeczny – fort nr 2, Szwedzki – fort nr 3 i Nowy – fort nr 4. Pierwsze trzy forty projektował inż. woj. ppłk. Rościsław Krassowski, natomiast fort IV inż. woj. kpt. szt. Nestor Bujnicki, ten sam, który projektował Twierdzę Modlin. Fort IV był pierwszym i jedynym fortem w Imperium Rosyjskim, którego obiekty w całości wylewano jako betonowe monolity.

Główną pozycję obronną stanowił fort Centralny, będący cytadelą twierdzy. Przedmoście na prawym brzegu rzeki Biebrzy tworzyła tzw. pozycja za rzeką z fortem nr 2, nazywanym Zarzecznym, oraz pozycje wysunięte „Sośnieńska” i „Las Białoszewski”. Twierdza Osowiec stanowiła prototyp współczesnego rejonu umocnionego oraz przykład skutecznego połączenia elementów fortyfikacji stałej i polowej. Fort I był obiektem o niespotykanej wielkości (2,6 km w obwodzie). Na jego terenie oprócz budowli bojowych znalazły się dwupiętrowe ceglane koszary dla wojska, lazaret, baraki magazynowe, ceglane i drewniane domy dla kadry oficerskiej oraz cerkiew.

                       

 • Wycieczka do GALINDII i MIKOŁAJEK

Galindia – Mazurski Eden – to kolebka pradawnych mieszkańców Krainy Tysiąca Jezior; to ostoja ciszy, śpiewu ptaków i szumu fal; to zapach żywicznych lasów oraz aromat kwiatów i ziół Puszczy Piskiej; magiczny półwysep u ujścia najpiękniejszej rzeki Mazur – Krutyni; najlepszy punkt widokowy na najładniejsze jezioro Bełdany.

Plemię Galindów żyło na terenach od V w. p. n. e. do XIII w. Informacje o ludach żyjących na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich przekazał m. in. Tacyt i Ptolemeusz. Galindowie żyli w przyjaźni z naturą, tworząc model demokracji , opartej o wspólny język oraz tradycje obyczajowe i religijne. Nie tworzyli żadnych struktur politycznych. O ważniejszych sprawach plemienia decydowały wiece. Galindowie zostali wytępieni przez Krzyżaków, którzy zamiast nawracać pogan, wysyłali ich przymusowo i bezpośrednio prosto do nieba. Nad jeziorem Bełdany miniaturowe Państwo Galindów utworzył lekarz psychiatra , dr Cezary Kubacki –  obecnie Władce Galindii, który przybrał imię Izegusa II.

NAPAD GALINDÓW:

Autokar zbliża się poprzez ciemny jar Puszczy Piskiej do grodu Galindów. Nagle zza drzew wybiegają ubrani w skóry, uzbrojeni w maczugi  wojownikowi Galindów. Złowrogimi okrzykami osaczają gości. Cały autokar trafia do niewoli. Najbardziej protestujących wycieczkowiczów przywiązuje się do belek lub zamyka w drewnianych klatkach. Zdobyte nałożnice i cenniejsi jeńcy są sadowieni na wozy bojowe. Pozostali uczestnicy otoczeni grubym sznurem prowadzeni są wśród okrzyków, wrzasków i lamentów do Św. Gaju, gdzie na stosie ofiarnym „spala się” jedną z osób, wybraną na ofiarę.

Po zwiedzeniu Lasku Galindów, w którym umieszczone są kultowe rzeźby, grupa dociera do tajemniczego dworu Izegusa II.

Podziemnymi labiryntami goście przechodzą do podziemnych pieczar, aby trafić w końcu do sali wieców. Tu rozpoczyna się widowisko historyczne z aktywnym udziałem gości i elementami improwizacji.

Spośród grupy wycieczkowej wybiera się wodza, który poddawany jest różnym testom i próbom zręcznościowym. W finale ubierany jest w strój wodza i otrzymuje insygnia władzy. Przy pomocy wyłonionego spośród gości szamana, wybiera się dla wodza cztery nałożnice, które poddawane są zabawnym testom.

Aktywny udział „wybranych” w tej improwizacji zawsze rozwesela i uaktywnia wszystkich zebranych. Wszystkie formy akcji utrzymane są w atmosferze wesołej, wspólnej zabawy.

                    

 • Wycieczka do BIEBRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Biebrzański Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych Polski, utworzony 9 września 1993. Największy Park w Polsce o powierzchni 592,23 km², położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim. Siedziba Parku znajduje się w Osowcu-Twierdzy, gmina Goniądz.

Obszary leśne w Parku zajmują 15.544 ha, grunty rolne – 18.180 ha, a nieużytki – słynne Bagna Biebrzańskie, w rzeczywistości najbardziej cenne przyrodniczo ekosystemy – 23.428 ha. Wokół Parku utworzono otulinę o powierzchni 66.824 ha. Ochronie ścisłej podlega obszar 5.075 ha (w tym dawny rezerwat Czerwone Bagno). Ze względu na niespotykane w Europie tereny bagienno-torfowe oraz bardzo zróżnicowaną faunę, a w szczególności bogaty świat ptaków, park został umieszczony w 1995 r. na liście obszarów chronionych konwencją RAMSAR.

                  

 • Wycieczka do KADZIDŁOWA – park dzikich zwierząt

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo im. prof. Benedykta Dybowskiego – park znajdujący się w Kadzidłowie w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, przy trasie pomiędzy miejscowościami Ruciane-Nida i Mikołajki. Park ten został założony przez doktora Andrzeja Krzywińskiego i obejmuje powierzchnię około 100 hektarów.

Położenie parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych (rozmnażanie ich na terenie parku jest tego przykładem). W parku prowadzone są prace związane z ochroną i reintrodukcją gatunków obecnie ginących i zagrożonych, jak kuraki leśne czy ryś nizinny.

Patronem parku jest przyrodnik i patriota Benedykt Dybowski (Sybirak), stąd w Kadzidłowie znajduje się grupa zwierząt syberyjskich i z Dalekiego Wschodu.

           

 • Wycieczka TABORAMI CYGAŃSKIMI

Przejażdżki wozami konnymi po gminie Ełk z poczęstunkiem napiwku cygańskiego. Wesoła atmosfera, świeże powietrze, podziwianie miasta i okolicy z cygańskich wozów, to niezapomniana i pamiętna przygoda.

 • Wycieczka do WILNA:

Stolica Litwy, stolica Wielkiego Księstwa Litewskiego. Największe pod względem powierzchni miasto w krajach bałtyckich, duży ośrodek gospodarczy, finansowy, przemysłowy oraz węzeł komunikacyjny (kolejowy i drogowy, port lotniczy, ośrodek kulturalny i naukowy; 8 uniwersytetów, w tym Uniwersytet Wileński (1579); cenny zespół obiektów zabytkowych wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1994. Wielki ośrodek religijny; ponad 40 kościołów rzymskokatolickich, w tym: sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Bazylika archikatedralna, a także ok. 20 cerkwi prawosławnych, kościoły protestanckie, 3 synagogi żydowskie, kienesa karaimska, cerkiew staroobrzędowców i meczet (obecnie nieistniejący). Wilno jest głównym ośrodkiem polskiej kultury i nauki na Litwie.

W programie:

 • Troki – Zamek Wielkich Książąt Litewskich w stylu gotyckim na wyspie jeziora Galve. Jest jedynym w Europie zamkiem obronnym na wyspie.
 • Starówka Wileńska należy do największych i najpiękniejszych w tej części Europy.
 • Kościół Św. Piotra i Pawła na Antokolu – jego budowę zainicjował Michał Pac. Kościół zbudowano na wzór bazyliki watykańskiej. Szczególnie piękne są wnętrza: mury, sklepienia, kopuły pokryte tysiącami rzeźb.
 • Góra Trzykrzyska – nawiązuje legendą do początków chrześcijaństwa na Litwie. Ze wzgórza rozciąga się przepiękna panorama miasta.
 • Cmentarz na Rossie – założony w 1801 roku, gdzie pochowanych jest wielu zasłużonych dla kultury i nauki Polaków, Litwinów i Białorusinów. Spoczywają tu też żołnierze polegli w walkach o Wilno w latach 1919-1920. Pośród nich – Maria z Bilewiczów Piłsudska i serce Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone w urnie u jej stóp 12.05.1936r.
 • Ostra Brama – jedyna brama ocalała z 9 istniejących w murach obronnych Wilna. Zbudowana w latach 1502-1522 początkowo nazywana była Miednicką, ponieważ stąd prowadziła droga do Miodnik Królewskich. Później zaczęto nazywać ją Ostrą, ponieważ znajdowała się w dzielnicy zwanej Ostrym Kątem. Od strony Starego Miasta w bramie znajduje się kaplica z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej.
 • Cerkiew Św. Ducha – w której pochowane są szczątki świętych prawosławnych – Jana, Antoniego i Eusta-chego. Obok cerkwi wznosi się dzwonnica. Ponadto klasztory – monastyry męski i żeński.
 • Klasztor Bazylianów i Cerkiew Św. Trójcy – wspaniała rokokowa brama prowadzi do zabudowań byłego klasztoru bazylianów. W lewym skrzydle zabudowań klasztornych na początku XIX w. ulokowano więzienie. Tutaj w latach 1823-1824 więziony był Adam Mickiewicz.
 • Zespól gmachów Uniwersytetu Wileńskiego – gmachy uniwersyteckie otaczają dziedzińce: P. Skargi, M. Poczobutta, Centralny, M. Sarbiewskiego, M. Daukszy, F. Smuglewicza, Arkadowy, W. Gucewicza, A. Mickiewicza, K. Szyrwida, Apteczny. Zespół gmachów uniwersyteckich zaczął się kształtować około 1570r.
 • Katedra Św. Stanisława – pierwszą katedrę wileńską ufundował Władysław Jagiełło w latach 1387-1388. Obecny kościół w stylu klasycystycznym poświęcony został w 1801 r. W tym kształcie przetrwał do dziś. W podziemiach kościoła znajdują się groby królewskie: Aleksandra Jagiellończyka, Władysława IV, żon Zygmunta Augusta – Elżbiety i Barbary Radziwiłłówny.
 • Muzeum Mickiewicza – w Zaułku Bernardyńskim.
 • Kościół Św. Anny – o którym pierwsza wzmianka pochodzi z 1501 r. W 1564 r. pożar zniszczył świątynię. W 1581r. została odbudowana z funduszy Michała Radziwiłła. Fasada główna kościoła nie ma sobie równych w Europie Środkowowschodniej.

       

 • Wycieczka do DRUSKIENNIK

Druskienniki – jedno z najstarszych uzdrowisk na Litwie. Przecudnie położone na wysokim brzegu Niemna, otoczone lasami i łagodnymi pagórkami. Są najpopularniejszym uzdrowiskiem, którego sława sięga daleko poza granice kraju.  Atrakcje miasta i jego zabytki:

 • spacer po mieście – park zdrojowy, zwiedzanie muzeum przyrodniczego „Echo Leśne” w „Domku na kurzej nóżce”
 • Prawosławna Cerkiew – z 1865r z cebulastymi kopułami
 • „Słoneczny Szlak” – urokliwe miejsce spacerowe wzdłuż rzeki Rotniczanki (altanki, mostki, kaskady)
 • jezioro Druskonia – miejsce związane z Józefem Piłsudskim

AQUA PARK w Druskiennikach najbliższy od granicy Polski 47 km, tylko 350 km od Warszawy, 170 km od Białegostoku – nowocześnie wyposażony kompleks o powierzchni około 25 000 m2, na który składa się 5 budynków (A, B, C, D, E). Zasadniczo sam Aqua Park dzieli się na 2 połączone ale odrębne części ogólnodostępna ,,C” część rozrywek wodnych z naprawdę ekstremalnymi zjeżdżalniami! Baseny (wewnątrz i zewnątrz), rzeka, morskie fale, kaskady, 2 sauny, zjeżdżalnie, część dla małych dzieci, restauracja oraz dodatkowo płatna część ,,B”, zespól 20 saun, oddzielny basen (wewnątrz i zewnątrz) z barkiem, kaskady, jacuzzi, każda sauna z innym programem w tym 2 na zewnątrz ,,Moskwa” i ,,Ursus”. 

Odwiedzającym w różnym wieku oferuje bardzo wiele form spędzania wolnego czasu oraz relaksu, w tym 2 zjeżdżalnie TYLKO dla odważnych, których wspólna długość wynosi ponad 600 metrów, rwąca rzeka, masaże podwodne, masujące kaskady, usługi SPA, salony piękności oraz masażu, bary oraz kawiarnie.
Najmłodszym gościom oferujemy basen dla dzieci z kompleksem atrakcji „Marsas“. W innej strefie dziecięcej – „Wesołym statku kosmicznym sieci Marmarasa“ – za dodatkową opłatą rodzice mogą pozostawić swoje pociechy pod opieką doświadczonych pracowników.
W wodnym parku rozrywki może jednocześnie przebywać oraz bawić się 1500 odwiedzających.

Program:

 • Grutas, na Litwę
 • Zwiedzanie Parku Komunizmu, miasta, parku zdrojowego
 • Pijalnia wód mineralnych
 • Muzeum leśne Echo
 • Jezioro Druskonia – związane z Józefem Piłsudskim
 • Pobyt w Parku wodnym – podobno największym we wschodniej Europie
 • obiad, nocleg.

          

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasze wycieczki! – gwarantujemy dobrą zabawę, zwiedzanie wspaniałych miejsc – bogatych kulturowo jak i krajobrazowo.